Ważny czas

Dziś zaczęło się Triduum Paschalne. Czas przed świetami Wielkanocnymi zawsze był dla mnie czasem zastanowienia nad własnym życiem , tym do czego dąże, jakim człowiekiem jestem, a jakim chcę być i jak sprawić by być coraz to lepszą wersją siebie. Od zawsze miałam problem z wrażliwą naturą. Będąc dzieckiem gdy przykładowo okazało się że ktoś był przeze mnie smutny przeżywałam to bardzo dotkliwie. aktualnie jeszcze bardziej z wiekiem zaczęłam to odczuwać. Gdy zrobię coś złego, niemiłego czuję się tak fatalnie. Nie wyobrażam sobie ludzi dokonujących mordu setek milionów jak w czasie wojny. Ja nawet zadręczam sumienie gdy złamie przyrzeczone komuś słowo. Podobno to dobra cecha. Na sobie trudno mi to stwierdzić. Zauważam iż dużo osób wykorzystuje mnie w ten sposób. Najbardziej boli to, że mało kto potrafi zrobić coś takiego dla mnie . Jednak często winna temu jestem ja gdyż trzymam w sobie wszystkie emocje. Dzieląc je praktycznie z nikim. Ale jest to bardzo niszczące. Zachęcam czytających mój post do większego zainteresowania nie tylko innymi, ale też i sobą, nie bądźcie dla siebie tak krytyczni. W ten świąteczny czas życzę Wam odnalezienia spokoju, Boga, odpoczynku i spędzenia tego czasu z tymi których kochamy. Walczmy dla nich o lepsze dziś, o lepsze jutro, a co najważniejsze o lepszych NAS.

Reklamy

4 uwagi do wpisu “Ważny czas

 1. Dziękuję za życzenia. uczestniczyłam w Triduum paschalnym i wczoraj znowu usłyszałam z Księgo Rodzaju o Abrahamie i synu Izaaku. jak to zrozumieć, jak to pojąć. boli za każdym razem,kiedy słyszę to czytane w kościele

  Polubienie

  1. Też często zastanawiam nad zrozumieniem Pisma Świętego. Ogólnie jeśli chodzi o Abrahama i jego syna uważam, że była to tylko próba natomiast Bóg pokazał, że sam na taką ofiarę jest gotowy za nasze grzechy i wysłał Syna Bożego, którego dla nas poświęcił byśmy mogli razem z Nim radować w niebie.

   Polubione przez 1 osoba

   1. Tylko próba? Dziecko jak mozna takie proby robić. Gdyby jakis czlowiek wystawil Ciebie na taką pczy inną ttlko probe bylabys oburzona roztrzesiona ze jak można. Bóg jest dobry nie wymyslil by takiej próby. Jak mialo pozniej zyc to dziecko z obrazem taty i noża nad sobą. Masz dzieci? Wyobrażasz sobie zrobic coś takiego? Tu musi być jakis klucz. Nie wiem jaki. Ale Stary Testament jest drastyczny. Córki Lota. Hiob..

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s